نام انیمیشن : فروشگاه خودکشی
لینکIMDb
امتیاز : 6.1 از 10
کیفیت : 720p bluray , 1080p bluray
موضوع : انیمیشن, کمدی, موزیکال
فرمت : MKV
حجم : 1.1 گیگابایت + 550 مگابایت
مدت زمان: 79 دقیقه
زبان: French
سال انتشار : 2012
زیرنویس فارسی: دارد

اسکرین شات: دارد

~~~~~~~~
کارگردان :Patrice Leconte

~~~~~~~~

بازیگران :Bernard Alane, Isabelle Spade, Kacey Mottet Klein, Isabelle Giami

~~~~~~~~

خلاصه داستان :قصه برگرفته از رمانی به همین نام اثر ژان تیله می باشد و درباره خانواده ای است که فروشگاهی که لوازم مورد نیاز برای خودکشی را می فروشد، اداره می کنند. اما بعد از به دنیا آمد فرزند، خانواده تمرکزش بروی کار را از دست می دهد. فرزندی که هر کسی اطرافش باشد را خوشحال می سازد.

انیمیشن (( مغازه خودکشی))

<<آیا در زندگیشکستخورده اید؟ لااقل در مرگ موفق باشید!>>

این جمله شعار اصلی این انیمه جذاب است، که سراسر با ادبیاتی متناقض و طنز گونه ساخته شده انیمه ای که در عین کمدی سیاه بودن حاوی پیام های تلخ و شوخی های ظریف در مورد مرگ و زندگی است و ازاین لحاظ جذاب است که اکنون بیش از هر زمانی به کمک انسانیت و طنز نیاز داریم؛ زیرا آشفتگی های اقتصادی، محیط زیستی و نیز معضلویروس کروناانسان را بسیار ناامید کرده است

رویدادهای این انیمیشن در شهری اتفاق می افتد که دچار تغییرات اقلیمی سهمگینی شده است. در این شهر، تقریبا همه به نوعی دچارافسردگیشده اند. در همراهی با این محیط، خانواده تواچ کسب وکاری برای خلاص کردنافراد افسردهاز زندگی دارند. خانواده تواچ شغلعجیبی دارند. آنها صاحب مغازه ای هستند که انواع وسایلخودکشیرا می فروشد. این، یککسب و کار خانوادگیاست که ابزار و روش های جالب و مختلفی را به مشتریان عرضه می کند تا به همه چیز پایان دهند.

افراد از هر طبقه اجتماعی و با هر بودجه ای می توانند ازخدماتاین مغازه استفاده کنند. تواچ ها نگاه غم آلودی به شغل و خدمات وحشت آور خود دارند و به آن افتخار می کنند. تا اینکه ازطرف جوان ترین عضو خانواده، با خطر نابودی نکبت خودخواسته شان روبه رو می شوند؛ آن هم با چیزی که تاکنون تجربه نکرده اند: عشق به زندگی.

نکته جالب این است که نام هریک از افراد خانواده یادآور یکی از شخصیت های معروف تاریخ است که براثر خودکشی جان باخت: <<میشیما تواچ>> یادآور <<یوکیو میشیما>> است؛ بزرگ ترین پسر خانواده، <<ونسان تواچ>>، به احترام <<ونسان ونگوک>> نام گذاری شد؛ دخترشان، <<مرلین تواچ>>، <<مرلین مونرو>> را به ذهن می آورد؛ پسر آخر، <<آلن تواچ>>، به یاد ریاضی دان انگلیسی، <<آلن تورینگ>>، نام گذاری شد دیالوگهای برتر: آلن، چند بار باید بهت بگم؟ وقتی مشتری هامون از مغازه خرید می کنن، بهشون نمی گیم ldquo;به زودی می بینمتrdquo;. ما باهاشون وداع می کنیم؛ چون دیگه هیچ وقت برنمی گردن. آخه کِی این را توی کله ات فرومی کنی؟>>*<نیازی نیست بگم هارای یه خودکشی اشرافیه. .rdquo; مشتری دودل بود.

وزن شمشیر را در دستانش حس می کرد: ldquo;می ترسم شجاعت این کار رو نداشته باشم. شما سرویس خدماتی ندارید؟rdquo; میشیما ناراحت شد و گفت ldquo;اُه! نخیر، ما قاتل نیستیم. باید بدونید که این جرمه. ما اینجا فقط تأمین کننده نیاز مردمیم؛ ولی بعدش دیگه خودشون باید به کارشون برسند. .rdquo;>>*<مامان، چرا ما نمی تونیم خودمون را بکشیم؟rdquo;ldquo;صد بار بهت گفتم چون نمی شه. پس کی مغازه رو بگردونه؟ ما، خونواده تواچ، یک وظیفه داریم.

طبیعتا وقتی می گم ما، شامل حال آلن نمی شه. حالا دیگه برو. و نکته آخر موسیقیموسیقی به عنوان یک راه درمان برای انواع بیماریهای روحی و روانی مانند اسکیزفرنی، افسردگی و دیگر اختلالات وهمچنین انواع بیماریهای جسمی مانند بیماریهای سخت من جمله سرطان قابل استفاده می باشد موسیقی سیستم عواطف (لیمبیک) مغز را به سرعت تحریک می کند و به تحریک احساسی و فرافکنی حالت های درونی و هم حسی منجر می شود و در بسیاری از مواقع زندگی که کلام و بیان پاسخگو نیست, می تواند موجب همدردی و هم حسی شود و از همه مهم تر احساس ها را وسعت بخشد چه واقیت باشد چه تصور ، قدرت بیکران موسیقی غیر قابل انکار است از تقویت یادگیری گرفته تا بر طرف کننده دردها ، به نظر می رسد که موسیقی تاثیر مثبت بر کلیه ی جنبه ها ی زندگی را دارد حالا ربط این نکات به این انیمه : معجزه ای که آهنگ و موسیقی هدیه شده توسط آلن بخانوادش که اونها رو از دنیای تاریکی و افسردگی وارد دنیای نور و رنگ و مزه و لذت کرد و باعث تغییر نگرششون به شغل ، زندگی ، مرگ شد

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

های ,خانواده ,مغازه ,انیمیشن ,ای ,، ,است که ,نام گذاری ,، به ,می کنند ,و طنز

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
خبر فردا پروفیل های شیاردار مهندسی jozve3 fardayeeman پویافایل yasgolshan مطالب اینترنتی boomranget بک لینک و رپورتاژآگهی نماز پرچم و نشانه ایمان