مشخصات

عنوان:نام ها: تاریخ آرتدال - Aseudal Yeondaegi - تاریخچه آسدال - Asadal Chronicles - سرگذشت آرتدال - Arthdal Chronicles - سرگذشت اسدال - Aseudal - افسانه آسادال -The Children of Prophesy
شبکه پخش :tvN
ژانر: عاشقانه ، فانتزی ، تاریخی ، درام ، ی
تاریخ پخش: 11 خرداد 1398 - 01 Jun 2019
تعداد قسمت: (3 فصل 6 قسمتی)
روزهای پخش:شنبه و یکشنبه ها
جایگزین سریال:اعتراف Confession

درباره سریال

داستان این سریال در ارتباط با یک سرزمین افسانه ای به نام Arth و ساکنان شهر باستانی آرتدال ​​و مناطق اطراف آن میباشد.
یون سام (سونگ جونگ کی)با سرنوشت نابودی آرتادل به دنیا می آید. مادرش او را نجات میدهد. او بعد از گذراندن سختی های زیاد، سال ها بعد برای تحقق سرنوشت خود به آرتدال بازمیگردد.

ldquo;تا گونrdquo;قهرمان جنگی و قدرتمندترین شخص در آرتدال میباشد. رویای او رسیدن به امپراطوری است.

تان یا (کیم جی ون)با سرنوشت مشابه یون سام متولد شده است. او که جانشین یک قبیله است توانسته با غلبه بر سختی ها به یک تمدار تبدیل شود.

خب نوبتی هم باشه نوبت نقد و بررسی خوش ساخت ترین سریال تاریخی 2019 یعنی تاریخچه ارتداله.
در نگاه اول اصلا فکرش نمیکردم تا این حد این سریال بتونه نظر منو نسبت به خودش عوض کنه .سریالی که یک سال به بهانه های مختلف دیدنش به تاخیر مینداختم حالا بشه جز محبوب ترین و خاص ترین سریال هام . اصولا به سلیقه های عام پسند و محبوب زیاد اعتمادی ندارم یادم هتل دل لونا و بیخانمان هم از محبوب ترین سریال های ۲۰۱۹ بودند ولی حقیقتا هیچ کدام اونجوری که برای همه فوق العاده بود چشم منو نگرفت در مورد اسادال خب دروغ نگم همین انتظار داشتم ولی خب وقتی نویسنده توانمندی که پیشتر آثار درخشان تاریخی چون ملکه سوندوک و شش اژدها پرنده و کارگردانی که شاهکار هایی چون سیگنال و آجوشی من ساخته واقعا میشه انتظار یه شاهکار تاریخی ازشون نداشت ؟
راستش از اولش قصد نوشتن نقد برای همچین سریالی نداشتم و صرفا به گزارش فصل به فصل قناعت کرده بودم ولی خب انقدر سریالش فوق العاده و خاص بود که دلم نیومد نقدشو ننویسم

خلاصه داستان .
داستان برمیگرده به چندین هزار سال پیش زمانی که هنوز نئاندرتال ها [ گونه از انسان ها با خون آبی ] و ایگوته ها [ انسان های خون بنفش که حاصل ازدواج نئاندرتال با انسان خون قرمز ] در کنار انسان ها پیشرفته زندگی میکردند زمانی که هنوز انسان ها چیزی از رویا و خواب نمیدیدن و خبری از علم و پیشرفت نبود . در همون دوران انسان ها اولیه موفق شدن سرزمینی به اسم اسادال بسازن و.

سناریو
سریال یکی از متفاوت ترین سبک های کیدراماست و به همون میزان سناریو پیچیده تر نسبت بقیه سریال هاست بنابر این شاید دررنگاه اول نتونه مخاطب جذب کنه و باید بهش بیش از ۵_۶قسمت فرصت داد .اما علی الحق چه سناریو پرکشش و فوق العاده ای داشت در عین استفاده از اصلاحات فانتزی سریال بسی واقع گرانه و رئال بود و مفاهیم چون قدرت طلبی، اختلاف طبقات وبود و سریال برای من رئال تر و باور پذیر تر میکرد .

سریال در قالب 3 فصل 6قسمتی که جمعا میشه قسمت که ترکیبی از سه ژانر اکشن ، ی و عاشقانه ساخته شده است در فصل اول بیشتر نویسنده به ژانر اکشن پرداخته و شما میتونید نمونه واقعی از مبارزه تن به تن مشاهده کنید در فصول دوم و سوم نویسنده بیشتر به ت ها اهمیت داده و به همون اندازه از میزان اکشن کاسته شده است در این میان رمنس های ریزی از عشق ته الا به تاگون خان هم دیده میشه که چاشنی سریال های کره ای .

در رابطه با روند کلی داستان باید بگم سیر نسبتا صعود داشت و هر قسمت سرشار از هیجان و استرس های خاص خودشو داشت اما لازم به ذکر که بگم واقعا سناریو پیچیده ای داشت و مخاطب باید حدقل ۵_۶ قسمتی صبر میکرد تا داستان دستش بیاد این روند پیچیدگی تا حدود برمیگرده به اصلاحات و عقاید های عجیب و غریب و حتی سبک حرف زدن هاشون ! این پیچیدگی تا پایان هم ادامه داره

.کارکترپردازی .

در رابطه با کارکتر پردازی سریال هم باید بگم فوق العاده قوی کار شده بود در میون همه سریال هایی که تا الان دیدم به جرئت میتونم بگم این سریال قوی ترین کارکتر پردازی داشته .اینکه نویسنده سعی کرده بود برای همه کارکتر ها ارزش قائل بشه و همه کارکتر های به یک اندازه به نمایش بکشه واقعا قابل تحسین بود برام در پردازیش به کارکتر ها هم نویسنده واقعا هوشمند عمل کرده و در کارکتر چه کوتاه موقت چه طولانی و دائمی نقص دیده نمی شد و کارکتر رئال و باور پذیری داشت نکته دیگه که در مورد کارکتر پردازی فوق العاده این سریال دیده میشد پیچیدگی شخصیتی بود که حتی تا پایان فصل سوم نمی شد به طور قاطع در موردشون قضاوت کرد

از میان همه کارکتر ها به شخصه 5 کارکتر بود که درخشش فوق العاده داشتند و دوست دارم در باره شون بیشتر صحبت کنم

تانیا [ با بازی کیم جی وون ] : مادر اعظم قبیله واهانی دخترکی بشدت مهربون و احساسی اما شجاع و باهوش ! از اون دسته از کارکتر هایی بود که در طی سریال واقعا با شخصیت پیچیده که داشت منو سوپرایز میکرد با وجود که بنظر می اومد دختر پاک و ساده ای ولی سکانس هایی بود که از خودش شجاعت به خرج میداد و حرف میزد که گفتنش دل شیر میخواد از حق نگذریم بازی فوق العاده کیم جی وون تحسین برانگیز بود و بنظرم کارگردان بهترین انتخاب برای این کارکتر کرده بود . جی وون به خوبی در طول سریال ظاهر شد و از یک دخترک مهربون و ساده به دخترکی تبدیل شده بود که حالا خواهان قدرت و نقطه مقابل ابر قدرت داستان تاگون خانهاز اکت های فوق العاده این بشر و بروز احساسات واقعا راضی بودم همچین بنظر می رسید شیمی بشدت قوی با پارتنرش سونگ جونگ کی داره که واقعا تحسین برانگیز بود

◇یون سوم : ماهیت ایگوتو دارد و دارای خون بنفشه ( یعنی حاصل ازدواج نئانتال باخون ابی و یک انسان با خون قرمز ) او

شخصیتی مهربون ، کنجکاوی داره او خواهان آزادی و عدالته برای همین شخصیت مبارزه طلبی هم داره.در کودکی مادرش از دست داده و در قبیله واهان در کنار تانیا بزرگ شده است .کارکتر اون سوم بی شک یکی از دوست داشتنی ترین کارکتر های مرد کیدراماست. شجاعت بینظیر در کنار سادگی و صمیمی که با دیگران داره اون کارکتر برام تحسین برانگیز تر کرده

◇سایا : برادر دوقلو اون سوم که از دوران نوزادی ازش؟جدا شده او نقطه مقابل برادرشههمه عمرش در قلعه در شهر اسدال زندانی بوده او فردی باهوش و خردمند و البته زیرک به هیچ عنوان نمیشه به راحتی شخصیت پیچیده او پی برد و همینش این کارکتر چالش بر انگیز تر کرده است سایا یکی از تحسین برانگیز ترین کارکتر های خاکستری من در کیدراماست
از حق نگذریم سونگ جونگ کی بازیگر با استعداد کیدراما این بار یک بازی بینهایت متفاوت و فوق العاده به نمایش گذاشت.جدا از گیرم متفاوت این دو شخصیت سونگ جونگی به قدری زیبا این دو کارکتر به تصویر میکشه که سخت میشه باور کرد هردو این شخصیت ها یک نفر بازی کرده است . این دو کارکتر با وجودی هردو شخصیت خاکستری دارند ولی از نظر اخلاقی و اعتقادی یک دنیا متفاوت و همین بر جذابیت این سریال افزوده است

◇تاگون خان : خب نوبتی هم باشه نوبت کارکتر مورد علاقه خودمنه. یکی از تحسین برانگیز ترین قهرمان های کیدراما که همه جوره با شخصیت ، اعتقادات ، رفتار ها عمل کرد هاش همزاد پنداری میکردم و بشدت مورد تحسین قرارش میدادم تاگون خان بود او هم از نسل ایگوتو بوده و داری خون بنفشه اگرچه هیچ کس به جز معشوقه اش از این قضیه خبری ندارد .او پدر خوانده سایاست.اما بر خلاف سایا هویت خودشو مخفی میکنه و ازش بیزارهاو از قهرمان های اسدال و در طی گسترش و پیشرفت اسدال تلاش های بسیاری کرده و بنابر این خود را صاحب سلطنت بر این سر زمین میداند او شخصیت قدرتمند و قوی دارد اما همیشه تلاش میکند بدون جنگ و خونریزی به مقاصد خود برسد اما بعد از خیانت هایی که بهش میشه او هم مسیر عوض میکنه و خوی استبداد میگیرد با این وجود هنوزم از کارکتر هایی که بشدت مورد تحسین قرارش میدادم .علاقه او به ته الا یکی از ناب ترین و جذاب ترین عشق های بود که در کیدراما دیدم و واقعا از دیدنش لذت بردم .از بازی بازیگرش بشدت راضی واقعا عالی بود

◇ته الا : یکی از قدرتمند ترین و تحسین برانگیز ترین کارکتر زن قوی کیدراما که منو خیلی به چالش میکشید از اون دسته کارکتر هایی بود که نمی شد در موردش رفتار هاش و حرکاتش قضاوتش کرد بیشک کارکتر سفید مطلق نبود ولی نمیشه جز کارکتر های سیاه قرارش داد حمایت هایی که از تاگون میکرد و ایستادگی هایی در برابر قدرت پدرش تحسین برانگیز بود .حرکت زیرکانه که در قسمت های پایانی زد منو بشدت شگفت زده کرد و بیان کننده خواهان قدرت بیشتر بود . از عشقش به تاگون منم براتون که بسی دلروبا بود واقعا برام شیرین بود

کلا از کارکتر پردازی این سریال واقعا راضی بودم و هیچ ضعف کوچیک و بزرگی درش دیده نمی شد

.تیم کارگردانی.
تیم کارگرانی که دیگه سنگ تموم گذاشته بود لوکیشن های خفن و جذاب، طراحی گریم و لباس فوق العاده ، او اس تی های متناسب و.همه و همه عالی و بی نقص بود و دقیقا انتظارات من مخاطب برطرف کرده بود و باعث شده بود سریال طبیعی تر و واقعی تر بنظر بیاد انتخاب بازیگرا بشدت هوشمندانه بود و از انتخاب تک تک بازیگرا راضی بودم اگر چه 5 بازیگر اصلی خیلی خوش درخشیدن ولی سایر بازیگران بازی های عالی به نمایش گذاشتند

.پایان بندی .
در رابطه با پایان بندی سریال در حال حاظر نمیشه قضاوت کرد چرا که هنوز سریال به پایان نرسیده و بیشک فصل های ۴ و ۵ هم در کار و باید صبوری که تا بفهمیم نویسنده چه روند و چه پایانی برای همچین سریال در نظر دار

.کلام آخر.
تا به اینجا کار واقعا از سریالش لذت برم واقعا سناریو فوق العاده و بی نقصی داشت تکرار میکنم این سبک کارکتر پردازی در کیدراما کم نظیر . راستش نمیدونم چقدرش بر اساس واقعیت و چه میزان بر اساس فانتزی های ذهن نویسنده بوده ولی با این حال باید هوش و خرد نویسنده تحسین کرد که از همچین ایده نو در کیدراما چه مفاهیم رئال و حقیقی بیان کرده واقعا بنظرم عنوان خوش ساخت ترین سریال ۲۰۱۹ برازنده اش و امیدوارم این روند فوق العاده در فصول بعدی هم ادامه داشته باشه اما درنهایت میخوام امتیاز 10 از 10بهش بدم و به طرفداران سرسخت سریال های تاریخی این سریال فوق العاده پیشنهاد کنم

bull;#اسدال
bull;#نقد_و_بررسی

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

سریال ,کارکتر ,های ,ها ,واقعا ,فوق ,فوق العاده ,بود که ,این سریال ,تحسین برانگیز ,یکی از ,تحسین قرارش میدادم ,مورد تحسین قرارش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ سایت نیازمندی پیام سرا برند های ایرانی شهدای گرمسار مطالب اینترنتی tesi مطالب اینترنتی سینما لایو دنیای فیلم بازار آذربایجان دراما لند | مرجع دانلود فیلم وسریال آموزش زبان انگلیسی