The Pirates/2014

فیلم سینمایی ان دریایی/۲۰۱۴

پادشاهی چوسان تبدیل شده به یک پادشاهی بی نام و نشان که امپراطوری مینگ تمام حق و حقوقش رو بلعیده.چوسان اسم نداره، حتی یک مهر سلطنتی نداره تا حکمی صادر کنه و ن و بچه هاش رو هم مدام باید به عنوان برده به مینگ بفرسته.از طرفی پر از خائنین داخلیه.نظامیانی که کودتا میکنن تا شاه این کشور بی قدرت بشن!
داستان از یک تحول آغاز میشه.یک نظامی کودتا میکنه و شاه میشه.سالها بعد ، وقتی به قدری باج و خراج و برده به مینگ میده که بندگی خودش رو ثابت میکنه به کشورش عنوانی رو که مال خودشه پس میدن؛ چوسان.به علاوه یک مهر سلطنتی که به شاه اجازه میده احکامش رو با مهر مینگ رسمیت ببخشه!
اما در راه رسیدن مهر به چوسان انفاق عجیبی میفته.نهنگی مهر رو میبلعه!!! خبر در همه جا میپیچه و هر کس به دلیلی به دنبال این نهنگ میفته! ان دریایی، مطرودها، از گور برگشته ها و حتی راهن کوهستان به دریا میزنن تا این نهنگ رو شکار کنن و داستان از اینجاست که شروع میشه.
این فیلم به جز چند دقیقه توی یک سوم آخرش، فضای به شدت مفرح و شادی داره و بهتون قول میدم از تماشاش لذت ببرید.کمدی موقعیت و کلامیش عالیه و اوقات خوشی رو براتون رقم میزنه.مهمتر از همه اینکه صحنه نداره و به جز یکی دوجا که بیشتر چندشه مشکلی نداره که تماشاش رو آزاردهنده کنه.
امیدوارم ببینید و لذت ببرید.

Padman poster.jpg

یهفیلم هندی به اسم پد منهم هست که حتما می خوام معرفی کنم می دونم خیلی ها تا اسم فیلم هندی میاد فرار می کنن اما لطفا این تیکه رو بخونید چیزی از دست نمی دید.

یکم نوشتن از این فیلم برام سخته .یعنی کلا شرم حضورم می شه راجع بهش بنویسم اما قلمم آزاده و به نظرم دیدنش بر همگان واجبه کفاییه پسمی نویسم و شما هم نگید که مریم چقدر بی حیاست.

پد من داستان مشکلات و طریقه ی پیشرفت مخترع کارخانجات سازنده ی پد بهداشتی در هند رو روایت می کنه. اوپس گفتم نوشتن ازش سخته.

داستان راجع به مردی به اسم لاکشمیه که می بینه مسئله ای که برای هر زنی پیش میاد و بخشی از عمر این زن رو درگیر می کنه چطوربه خاطر سنت ها و جهالت مردمش داره باعث مرگ و عفونت همسرشو زن های هندی میشه. لاکشمی مرد مهربان، روشن فکر و باهوشیه که یه جوشکار ساده است .رنج های زنش رو تو این روزها می بینه و اونقدر به زنش اهمیت می ده که سعی می کنه با خریدن پد بهداشتی به جای استفاده از پارچه ای کثیف به نوعی زنش رو از امراض وبیماری ها نجات بده ولیخرید همین یه بسته اونقدر هزینه بره که سعی می کنه خودش اون رو بسازه اما مگه به همین راحتیه؟ جدای از آزمون و خطاها وشکست های پشت سر هم، بافت فرسوده و خرافی کشور هند این اجازه رو بهش نمی ده. بیچاره لاکشمی! بارها متهم به بی ناموسی می شه. طرد می شه و بارها زمین می خوره وحتی از همسرش هم جدا میشه اما در نهایت راه موفقیت رو پیدا می کنه. این فیلم یه فیلم انگیزشی زیبا در وصف سختی های مردیه که مهمترین مشکل همسرش رو درک می کنه و از جون و دل برای زن های کشورش زحمت می کشه. به قدری این فیلم قشنگ و پر معنیه که به واقع از دیدنش لذت بردم.

سکانس برتر سریال هم با جمیع اراء به سکانس سخنرانی لاکشمی در امریکا اختصاص می دیدیم. به واقع حسرت تمام زن های امروزی اینه که مردهای کره ی زمین به اندازه ی لاکشمی به درد زن ها و مشکلات روزه مره اشون اهمیت بدن و از این نگاه مردسالارانه و جنسیت گرایی در جامعه دست برداشته بشه.

با تشکر از رها پوشه به خاطر توصیه این سریال.

خب بالاخره تموم شد. امید به خدا یه مدت می خوام سراغ باقی کشورها برم. چین، ژاپن، حتی تایلند وبعد هم دوباره ترکیه و دوباره به کره سر می زنم. ممنون که با صبوری این مطالب رو خوندید و امیدوارم به دردتون خورده باشه . لطفا تو نظرات شرکت کنید تا به بقیه کمک کنیم. قطع کننده ی زنجیره نباشید.

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

رو ,فیلم ,کنه ,های ,یک ,مهر ,می کنه ,این فیلم ,زن های ,می شه ,ها و ,فیلم سینمایی ان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
ویمیو learn-foreign-languages pressing-and-punching-tools-ig gazbor ایران فیلم | دانلود فیلم ایرانی با لینک مستقیم anywherebacklink آویسا شمالی کیجا آندن حجاب ریحانه بهشتی