مشخصات :

عنوان : Dance Sports Girls - Just Dance 20
ژانر : درام - ورزشی
کارگردان : Park Hyun-Suk
نویسنده : Kwon Hye-Ji
شبکه : KBS2
تعداد قسمت ها : 16
تاریخ پخش : Dec 3, 20 - Dec 25, 20
روزهای پخش : دوشنبه و سه شنبه
محصول : کره ی جنوبی
زیرنویس : فارسی
جایگزین : Matrimonial Chaos

بازیگران :

Park Se Wa
Jang Dong Yoon
Lee Yoo Mi
Shin Do Hyun
Kim Soo Hyun
Lee Joo Young

____________________________

خلاصه داستان :

داستان سریال شهر گُجه از استان گیونگسانگ کره را نشان می دهد که صنعت عمده این شهر کشتی سازی ست و اکنون رو به کاهش است. ۶ دختر دبیرستانی عضو باشگاه رقص مدرسه هستند و میخواهند در کارخانه کشتی سازی که به تازگی بازسازی شده کار کنند و هدفشان برنده شدن در مسابقه رقص است.

این نقد تنها براساس گزارشات سریالهای در حال پخش نوشته شده و ممکن است انسجام کافی را نداشته باشد. صرفا برای اطلاع از خلاصه و روند سریال در وبلاگ گذاشته شده

***

سریال حالا برقص یا فقط برقص داستان آخرین سال تحصیلی چند دختر دانش آموز دبیرستانی رو روایت میکنه که برعکس اونچه از سریالهای مدرسه ای این سالهای کره انتظار داریم در سئول اتفاق نمیفته.

بستر روایت داستان شهر صنعتی و کوچک گوجه اس که صاحب صنعت مطرح کشتی سازیه و تقریبا غالب اهالی بلافاصله پس از اتمام دبیرستان در کارخانه کشتی سازی مشغول به کار شده ان.اغلب کسانی که تحصیل کرده ان هم برگشته ان و مدیران همین کارخونه ان.

کیم سی یون دختر ۱۸ ساله ایه که پدر و مادرش هر دو کارگر کارخونه کشتی سازی بوده ان.پدرش چند سالیه فوت کرده و مادرش که معتقده علت مرگ همسرش یک حادثه شغلی بوده با درافتادن با شرکت،اسباب اخراج شدن خودش رو فراهم کرده ولی با پافشاری همچنان سر کارش حاضر میشه!

نتیجه اینکه سی یون در چنین محیط متشنجی دختریه کاملا عاصی که از شرایطی که زندگی بهش تحمیل کرده کاملا ناراضیه.از طرفی بسیار باهوشه ولی بخاطر مرگ عجیب پدرش و شایعات پیرامون اون، تصمیم گرفته از دوستان قدیمیش دوری کنه و بنابراین رفته به یک دبیرستان تجاری که هدف عمده اش نه درس خوندن بچه ها که فرستادن اونها سر کاره .

سی یون اما رویای رفتن به دانشگاه و کارگردان شدن رو در سر داره و لذا شاگرد اول دبیرستان تجاری گوجه اس.اما زمانِ دادن درخواست به دانشگاه که میرسه میفهمه چنانچه در دبیرستان فعالیت گروهی موفقی انجام داده باشه و اون گروه امتیاز و رتبه ای به دست آورده باشه این امتیاز کمک موثری به پذیرفته شدنش در دانشگاه خواهد کرد پس علی رغم جامعه گریزی عجیبش که البته با ریاکاری خاصی پوششِش داده سعی میکنه برای باشگاه رقص ورزشی متروکه مدرسه عضوگیری کنه و در عرض مدت کوتاهی جایزه ویژه بین مدارس رو بدست بیاره اونم درحالیکه از بین ۵ عضو دیگه ۳ تاشون به علاوه خودش هیچی از رقص نمیدونن. و داستان از اینجاست که شروع میشه!!!

این مینی سریال رو قطعا اغلبمون به قصد تفریح و خندیدن انتخاب میکنیم اما دوستان هشداری جدی به همه تون بدم این داستان به هیچ وجه فان نیست.

البته که توی یکی دو پارت اول فضای بلبشوی کلاسهای دخترا و رفتار راحت و باری به هرجهتشون با معلمها و وضعیت باشگاه رقص و اضافه شدن پسری به اسم کوان سونگ چان به این معجون، به شدت ما رو میخندونه اما چیزی نمیگذره که آغاز فشار داستان رو حس میکنیم.ترس از آینده در جهانی که به شدت رقابتی شده و دیگه لذت بردن آدمها از زندگی پشیزی ارزش نداره و فقط و فقط و فقط نتیجه اس که محک ارزش زندگی ادمهاست و نه مسیری که برای رسیدن به این نتیحه طی کرده ان؛این داستان به تمامی این احساس تلخ رو به بیننده منتقل میکنه.نمونه بارز میانسالیِ این روایت مدرن از زندگی بشر، مادر هه جین و معلم لی هستن.مادر هه جین یک جنایتکار موفقه که با قربانی کردن ادمها به هرچه میخواسته رسیده و معلم لی یک آدم در ظاهر ناموفقه که عزیزترین موجود این داستانه و توی اغلب سکانسهای اخر دیدنش اشک شادی به چشم من میاورد.مدام جی آنِ آجوشی رو در غالب هه حین و آجوشی رو در غالب معلم لی میدیدم.

به هر حال اگر طالب دیدن یک داستان زیبا و انسانی هستید این مینی سریال زیبا رو به شما پیشنهاد میکنم.یک برش از زندگی چند نوجوونِ در آستانه ورود به جوانیه که شاید خیلی جاها و با گفتن خیلی حرفها آینه ای درمقابل خود ما قرار بدن.در پایان منکر لذت سرشار تماشای این سریال نمیشم.اگر به قصد تفریح کردن انتخابش نکنید از تماشاش پشیمون نمیشید.

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

رو ,داستان ,سریال ,یک ,فقط ,کشتی ,کشتی سازی ,باشگاه رقص ,رو به ,معلم لی ,و فقط

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
فروش فلزیاب دست دوم و نو دانلود قانونی سریال های شبکه خانگی سبزه زار بهترین خرید محصولات مونارک mahyarcompu بچگي نجوم nilurayanehst فروشگاه اینترنتی برترین