نام سریال : The Liar and His Lover

نام فارسی سریال : دروغگو و معشوقه اش

ژانر (موضوع) :رمانتیک،موزیک

زبان : کره ای

سال شروع پخش :2017

محصول کشور : South Korea

کارگردان : Kim Jin Min

بازیگران : Hyun-Woo Lee,Soo-Young Park,Jung-Jin Lee,Seo-won Lee

سریال کره ای دروغگو و معشوقه اش داستان درباره شخصی به نام کانگ هان کیول (لی هیون وو) است که هویت خود را از بقیه پنهان کرده است. او یک آهنگساز نابغه است و کارهای خود را با الهام گرفتن از صدای دیگران انجام میدهد. او بعدا با یکی از طرفدارانش، ldquo;یون سو ریمrdquo; که صدای عالی هم دارد آشنا میشود که در ادامه تلاش می کند به او آهنگسازی یاد بدهد.سریال The Liar and His Lover یا Geunyeoneun محصول سال ۲۰۱۷ در ژانر عاشقانه وموزیکال توسط شبکه tvN در ۱۶ قسمت پخش شد.کارگردان این فیلم Kim Jin-Min می باشد.

این نقد تنها بر اساس گزارش های در حال پخش نوشته شده و ممکن است انسجام کافی را نداشته باشد. صرفا برای اطلاع خواننده از خلاصه و روند سریال در وبلاگ گذاشته شده

دروغگو و معشوقه اش

فکر کنم پیارسال بود که یکی از سایت های دانلود فیلم ژاپنی دروغگو ومعشوقه اش رو گذاشت من رو هم که میشناسبد خوره ی فیلم وسریال همون موقع گرفتم وکلی هم خوشم اومد یه نقد هم ازش نوشتم وتو نودوهشتی ها گذاشتم که از شانسم سایت به کل بسته شد (شما حساب کنید نقدهای این وبلاگ تنها بخشی از دست نوشته های بیشمار من بوده که متاسفانه از بین رفت)
تا اونجا که حافظه ام یاری می کنه داستان راجع به اهنگساز با استعدادیه که دچار بی انگیزگی شده تا اینکه با یه دختر دبیرستانی که خیلی از خودش کوچکتره اشنا میشه وعشق دختر باعث برگشتن انگیزه اش وفوران احساساتش میشه اما تو این راه هردو طرف بهم دروغ میگن اون هم به دلایل مختلف وشوک داستان وقتیه که واقعیت رو میشه

فیلم واقعا باب طبعم بود بسیار پاستوریزه با یه عشق شیرین وجوون پسند مخصوصا پسر داستان با اون موهای بلندش که خیلی هم شبیه به رین بازیگر سریال دختر دوست داشتنی من شده خوب تونسته بود نقش یه اهنگساز با استعداد اما بی انگیزه رو به تصویر بکشه
حالا بعد از چند سال کره ای ها دقیقا همین تم رو با جذابیت های خاص خودشون ساختن که صد البته شیرین تر ومتفاوت تره به نظر من که در کنار این سریال حتما فیلم ژاپنیش رو هم ببیند دیدتون بازتر میشه

هان گیول ملقب به کی اونقدر تو زمینه ی موسیقی استعداد داره که تمام اعضای بندشون که افراد معمولی هستن رو با خودش بالا کشیده تا به یه گروه موفق به اسم کرود پلی تبدیل بشن اما وقتی که قرار شده از این موفقیت لذت ببرن هان گیول مجبور به انتخاب بین موفقیت خودش وحضور هم بندی هاش میشه
هان گیولاز گروه خارج میشه وپسر با استعدادی رو به جای خودش میذاره تا دوستانش پیشرفت کنن ودر خفا بدون اینکه شناخته بشه شروع به اهنگسازی می کنه شاهکارهاش یکی پس از دیگری بیرون میاد وکرود پلی معروف میشه
از طرف دیگه سوریم یه دختر بچه ی دبیرستانیه که هیچ کاری به جز خوندن بلد نیست بسیار هم صدای خوبی داره اما از اونجایی که خاطره ی بدی از روی استیج ایستادن داره همیشه تو اودیشن ها گند می زنه وتا به حال هیچ وقت نتونسته با دوستهاش به چشم بیاد
اما دقیقا رو پل ردخانه ی هان با هان گیولاشنا میشه وتو یه نگاه یک دل نه صد دل عاشقشش میشه
اهنگی که هان گیولهمون موقع می خونه تو دست سوریم می مونه وهمین باعث رابطه اشون میشه

هان گیولبرای لو نرفتن اهنگ جدیدش که قراره اولین اهنگ البوم جدید باشه به سوریم نزدیک میشه ودروغ پشت دروغ میبافه وسوریم ساده لوحانه وعلاقه مندوشیفته جلو میره تا اینکه هان گیولصدای واقعی سوریم رو میشنوه ودلش میره اما داستان از وقتی ابعاد جدیدتری به خودش میگیره که سوریم هم مجبور به دروغگویی به هان گیول میشه

البته در کنار اینها فاکتور نامجا جینگوی قبلی هان گیولهم هست که تازه ازش جدا شده

وای خیلی بل بشو شد ببخشید اگه تونستم برای نقد کلی یه خلاصه ی بهتر می نویسم
خب دیگه همه اتون میدونید من عاشق سریالهای فانتزی کره ایم رنگارنگ وپر از اهنگ وعشق های شیرین بدون کوچکترین صحنه ی اضافی
درسته که سریال یه جاهایی اغراق داره اما به شدت من رو جذب خودش کرد رقص و جوونی کردن های شخصیت ها واهنگ واواز
تا اینجا که سبک کار به شدت موزیکال بوده واز این جهت کار مناسبی از اب در اومده باید دید باقی داستان به کجا می رسه
بازیگر اول مرد شاید به نسبت چی جانگ ووک وهیونگ شیک جذاب نباشه اما به نظر من اینحا خیلی خوب ظاهر شده وفعلا مشکلی با بازیش ندارم
رقیب مرد داستان هم
اعتراف می کنم باز هم دچار سندروم نقش دوم شدم چقدر قشنگ می خنده پدر سوخته

خوبی سریال در اینه که با وجود اینکه کاملا به نوشته ی اصلی ژاپنی وفاداره اما از پتانسیل ایده بسیار خوب استفاده کردن خود فیلم تو حای خودش قشنگه حالا جذاب تر کردنش مثلا دو تا اهنگساز ی که می خوان صدای سوریم رو تعلیم بدن با الفتی که به سوریم پیدا کردن هرکدوم درصدد بدست اوردن سوریم هستن که همین جالب ترش کرده

سوریم هم نقشش رو خوب بازی کرده اون بی خیالی واحساسات وعواطف تند یه دختر بچه ی مدرسه ای که خیلی رک به هان گیول کوبک (اعتراف )می کنه که دوستش داره وچشمش بهشه

والا اونقدر دور وور هان گیول چرخید که هرکسی دیگه ای جای پسره بود وا میده هان گیول که جای خودش رو داره

درکنار اینها هم قراره کلی اوپای سیکس پک دار خوش تیپ وتو دلبرو ببینید که رنگ ووارنگ گیتار دستشون گرفتن ومیخوان دلبری کنن

به هر حال صد در صد ادامه می دمش

خب همون جور که گفتم سریال کاملا به تم ژاپنی واصلی خودش وفاداره تو سبک اصلی محوریت داستان روی دروغ هایی بود که دو طرف بهم گفته بودن مخصوصا اهنگساز فیلم ونقطه عطف زمانی بود که دروغ ها رو میشد تو سریال تا اینجا همین روند پیش رفته اما من درعجبم برای باقی سریال چون دروغ ها بعد از شیش قسمت رو شد حالا دیگه نویسنده رو چه حسابی میخواد سریال رو جلو ببره ؟

فقط عاشقانه ی صرف فکر نکنم خیلی قشنگ باشه هیجان بیشتری میخوام اما

سریال رو خیلی دوست دارم شخصیت دوم مرد خیلی خوبه اما دلم برای شخصیت اصلی میسوزه دخترداستان کاش یکم بهتر بازی میکرد .یه جاهایی از نظر میمیک صورت لنگ میزنه ومصنوعیه .

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

رو ,سریال ,هان ,هم ,ی ,یه ,هان گیول ,کره ای ,دروغگو و ,liar and ,و معشوقه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

berkeynilu irantadbirnet هر فیلمی که دوست داشته یا نداشته باشم رو نقد می کنم جملات ناب از اهلبیت ، علما و شهدا آهنگ جدید سایت تفریحی و سرگرمی پارس نازی ها وبلاگ رسمی مهرداد بدیعی پایگاه خبری آستاره نیوز سریال جزیره فروش سنگ عقیق خطی