عنوان : Rooftop Prince/Attic Prince
عنوان فارسی : شاهزاده اتاق زیر شیروانی
ژانر : فانتزی - کمدی
تعداد قسمت ها : ۲۰
شبکه ی پخش : SBS
تاریخ پخش : ۲۰۱۲-Mar-14 to 2012-May-03
زیرنویس : فارسی

بازیگران :

Micky Yoochun as Lee Gak
Han Ji Min as Park Ha
Jung Yoo Mi as Joo Se Na
Lee Tae Sung as Sun Woo Ho Joon
Lee Min Ho (1993) as Song Man Bo
Jung Suk Won as Woo Yong Sul
Choi Woo Shik as Do Chi San

خلاصه ی داستان :

داستان سریال شاهزاده ی اتاق زیر شیروانی درمورد شاهزاده لی گاک (Micky Yoochun) است که برای دیدن دختری که عاشقش بوده، پارک ها (Han Ji Min)، ولی در دوران جوسیون ( ۳۰۰ سال قبل)از دستش داده است به آینده ( سئول ۲۰۱۲ ) می آید شاهزاده همراهیانش را نیز از دوران جوسیون به آینده می آورد. سانگ من بو(Lee Min Ho) ، وو یانگ سول در طول این سفر با جو سه نا (Jung Yoo Mi) آشنا میشوند که دقیقا شبیه(Jung Suk Won) و دو چی سان (Choi Woo دختری است که به دنبالش آمده اند آیا شاهزاده لی گاک موفق به پیدا کردن پارک ها میشود؟

خب دوستان عزیز امروز نقد یکی از نوستالوژیکی ترین سریال هایی کیدراما براتون نوشتم سریالی که با وجودی که در حال حاضر جز نامبر وان من دیگه نیست ولی همچنان دوسش دارم و برام جز خاطر انگیز ترین سریال هاست .

شاهراه زیر شیروانی یک درام ۲۰ قسمتی از سری سریال های کمدی _عاشقانه که در آن بازیگران چون هان جی مین و پارک یون چان حضور دارند

ماجرا از اونجایی شروع میشه که همسر ولیعهد یک شبه به قتل میرسه و جسدش در میان آب های حوضچه قصر پیدا میکنند. شاهزاده قصه ما که همه جوره عاشق همسرش بوده حالا دیگه آرام و قرار نداره و میخواد راز قتل ملکه اش هرجور شده پیدا کنه . برای همین به همراه نزدیک ترین دوستانش یه گروه تحقیقات راه میاندازه و شروع میکنه به تحقیق در مورد مرگ همسرش .از قضا یک شب به طور عجیبی شاهزاده به همراه سه تن از همراهانش در زمان سفر میکنه و به حال امروزی میاد و در حال امروزی شخصی ملاقات میکنه که بشدت شبیه همسرش . حالا شاهزاده سعی میکنه با کشف راز های بین دو جهان چوسان و دوران حال به دوران خودش برگرد.

♤شاید بتوان سال ۲۰۱۲ آغازی برای ظهور سریال های سفر زمان دانست . سریال هایی که با اعتقاد به تناسخ شخصی در زمان سفر میکنه و از آینده به گذشته یا از گذشته به آینده سفر میکند. شاهزاده زیر شیروانی نیز یکی دیگر از سریال های سفر زمان که در آن شاهزاده داستان ما از چوسان به حال میاد تا بتونه راز قتل ملکه پیدا کنه

◇ صرفا با نادیده گرفتن جنبه سفر زمان سریال بنظرم ایده اصلی سریال بسی نو و جذاب بوده و تا کنون داستان مشابه این ندیدم . سریال مثل یک پازل ۱۰۰ تیکه که از همان ابتدا در ذهن مخاطب معما و سوالات زیادی ایجاد میکند . تم ماجرا جویی و معمایی سریال خیلی دوست داشتم و بنظرم ایده جالبی بود. و جالب تر از اون این بود که نویسنده برای حل معما از یافته های دو دنیای موازی استفاده کرده بود و مارو بیشتر به چالش می انداخت .

◇ریتم کلی سریال بخاطر ژانر ماجرا جویی و معمایی نسبیتا صعودی خوبی داشت و هر قسمت جذاب تر و قشنگ تر از قسمت قبلی بود ک خوشبختانه داستان سریال هیچگاه افت نکرد .

◇تم کمدی سریال واقعا عالی بود و لحظات شاد و فانی برای مون فراهم کرده بود سکانس هایی که هنوزم برام شادی آفرین و از دیدن شون واقعا لذت میبرم . هرچند بنظرم تم کمدی سریال خیلی دوام نداشت و به نمیه دوم نرسیده تم درام داستان جایگزین طنز و کمدی سریال شد

◇عاشقانه های سریال خوب و متعادل بود خوش بختانه شاهد کیس بی جا و الکی نبودیم ولی در کل عاشقانه های سریال من دوست نداشتم

◇ سریال رگ و ریشه از ژانر تاریخی داشت که بر میگرده به قسمت اول و اخر سریال که در دوران چوسان که بنظرم زیبایی ها و جذابیت های خاص خودشو داشت .
◇از شخصیت پردازی سریال راضی بودم شخصیت های فرعی بنظرم همپای بازیگران اصلی بازی خوبی ارائه دادن به ویژه سه همراه شاهزاده که بار کمدی سریال به دوش شون بود . کارکتر های منفی به حد نفرت باری بازی عالی به نمایش گذاشتن و واقعا از بازیشون راضی بودم
◇او اس تی های یا همون آهنگ های متن سریال واقعا عالی و بی نظیر بود. به ندرت پیش میاد که واقعا عاشق آهنگ های متن یه سریال بشم . و این سریال جز یکی از اون سریال هاست

◇سریال خیلی نقات ضعف جدی و چشم گیری نداشت بنظرم جز بازی بازیگر نقش اول که در قسمت بازیگران توضیح میدم . چند خطا جزئی داره که با توجه به زمان تولیدش قابل چشم پوشی. مگر کسانی که از سبک سریال های زیر ۲۰۱۵ نتوان تحمل کنند .

*اسپویل نهایی *
پایان سریال بسی سد اند و در عین حال منطقی بود .
با وجود پایان غم انگیز داشت باید بگم واقعا راضی بودم.این سریال مثل بقیه سریال های سفر زمان بلاخر باید هرکسی به دنیا خودش برگرد اما خوشبختانه نویسنده این سریال نهایت خالقیت به کار برده بود و جدایی زوج اصلی باریک قسمت قبل تر کشیده بود و خیلی عذاب دهنده نبود برام .
هرچند میشه با خوب شدن یانگ ته یانگ و رسیدنش به پاکاها تاحدودی از حجم غم سریال کاهش داد ولی شخصا عشقی میون این دوتا ندیدم که از رسیدن به هم برام خوش حال کننده باشه

*پایان اسپویل *

□ از تیم بازیگری سریال راضی بودم .اغلب بازیگرا بازی عالی به نمایش گذاشتن و بازی شون به دلم نشست . و اما میریم سراغ زوج اصلی سریال:

هان جی مین: اونایی که نمیدونند باید خدمت شون عرض کنم ایشون یکی از بازیگران نامبر وان منه که همه جوره عاشق بازیش. هیچ وقت فکرش نمیکنم پزشکیار شین بی و بانو سونگیون آرام و مظلوم یه دمبریده شر و شیطون و به اصتلاح خود مونی جیغ جیغی باشه. از حق نگذریم واقعا بازیگر با استعداد و بینظیریه . اینجا هم واقعا بازی خوبی در هردو کارکترش به نمایش گذاشت. شاید در نگاه اول بویونگ و پاکاها جفت شون یکی باشند ولی بنظرمن دو کارکتر متفاوت بودند که جی مین به خوبی توانست دو کارکتر به نمایش بگذارد.
بویونگ دختر آرام ،با هوش ،مهربون و البته بسی فداکار و در چشم هاش غم و اندوه خاصی میتوان احساس کرد. اما در عوض پاکاها دختری بسی شیطون و ناآرام و بی قرار و البته بانمک و دوست داشتنی که همیشه سعی میکنه شادی و نشاط به اطرافیانش بده .

جفت کارکتر ها شخصیت مثبت و دوست داشتنی بوند که بنظرم جی مین واقعا خیلی خوب از عهدش بر اومد . ولی کارکتر بویونگ بیشتر به دلم نشست .

پارک یو چان: با احترام به طرف دارانش واقعا بازیش دوست نداشتم . اصلا از بازیش حس نگرفتم نه تو کمدی سریال نخ عاشقانه هاش . ای کاش بازیگر مرد دوم کس دیکه بود واقعا از بازیش ناراضی بودم در حدی که گاهی دوست داشتم سرم به کوبم به دیوار یعنی واقعا بازیگر بهتر از نبود که اینو انتخاب کردن ! خلاصه که بگم تنها ضعف سریال بازی همین بشر بود حتی علت اینکه از عاشقانه های سریال لذت نبردم همین بشر :(

■کلام آخر:
در کل بنظرم سریال خیلی خوبی بود تو دوران خودش هنوزم برام خاطر انگیز و دوست داشتنی ولی با توجه به سریال هایی که خوش ساخت تری که اخیرا دیدم دیگه جز نامبر وان من نیست . برای همین نمره 7 از 10بهش میدم . بنظرم هنوزم سریال قابل قبولیه و ارزش یه بار دیدن داره . نکته قابل توجه اینکه سریال مال ۲۰۱۲ و امیدوارم کسی که می خواد این سریال شروع کنه این نکته در نظر بگیره.
در نهایت امیدوارم از نقد من راضی بوده باشید. منظر کامت ها ، نظرات و انتقادات تون هستم.

bull;#شاهزاده_زیر_شیروانی
bull;#نقد_و_بررسی

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

سریال ,های ,شاهزاده ,واقعا ,بنظرم ,سفر ,بود و ,سریال های ,که در ,کمدی سریال ,جی مین

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

pahneyefkavir mahanparvaz شبنم محصولات کشاورزی دانلود موزیک لایت و بی کلام smjh فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی خودرو| لوازم تزئینی و اسپرت ماشین | لوازم اتومبیل جهانی ها پارسیان خبرگزاری هک_ست_فید