نام :ه ، Shark
کارگردان : پارک چان هونگ
تعداد قسمت ها : ۲۰
ژانر : هیجان انگیز - ملودرام
شبکه : KBS2
شروع پخش : ۲۷ می ۲۰۱۳

بازیگران :
Son Ye Jin as Jo Hae-Woo
Kim Nam Gil as Han Yi-Soo
Ha Seok Jin as Oh Joon-Young
Lee Ha Nul as Jang Young-Hee
Park Won Sang as Byeon Bang-Jin
خلاصه داستان:
مردی پدرش رو به خاطره یه خانواده از دست میده از قضا اون عاشق دختر اون خانواده هم هست
برای همین بین انتقام و عشق سردرگم میشه

اجازه بدید نقدمون با یه مقدمه کوچیک از این سریال شروع کنم شارک یا همون ه یک درام انتقامی _معمایی محصول سال 2013 که در آن ستارگانی چون کیم نام گیل و سون یه جین درش نقش آفرینی کرده اند

□ماجرا کلی داستان در مورد یه پسر دوست داشتنی به اسم یی سو که در دوران نوجوانی پدرش به طور مشکوک به قتل میرسه یی سو نمیتونه بیخیال مرگ پدرش بشه برای همین شروع میکنه به تحقیقات و در حین تحقیقات، یی سو مورد حمله قرار میگره .اما خوشبختانه زنده میمونه و با کمک یه فرد ژاپنی به ژاپن میره و چند سال بعد با هدف فاش کردن حقایق و انتقام به کره برمیگرده و

□شارک یه درام بشدت رئال و انتقامی که عجیب حال و هوای شهر بی رحم برام زنده میکرد اگرچه فضای اون سریال به مراتب دارک تر و خشن تر از این سریاله ولی هردو شون بیان کننده یک مفهوم مشترک هستنداینجا هم دنیا دست آدم های قدرتمند و ثروتمند .اگر پول و قدرت نداری بازیچه دست شون میشی اگر خلاف نظر شون عمل کنی با بی رحمی تموم کلک میکنن [ کشته میشی ] اینجا هم بی اعتمادی بیداد میکنه گرگ صفتان در لباس فرشته ها ظاهر میشن نمادی پاکی و درستی میشنپلیس و کمیسر ها دست شون با خلاف کار تو یه کاسه به گرگ صفتان خدمت میکنند . به عبارت دیگه سریال توصیف کننده یک شهر بی رحم دیگری بود برام
[ بیچاره کسانی که این دوتا سریال باهم در حال پخش میدیدن ]

□بار ها گفتم شخصا از هر سریالی با ژانر انتقامی با هر سناریو بشدت استقبال میکنم ولی حقیقتش بخواید وقتی اسم نام گیل کنار اون سریال باشه ناخوآگاه توقعم از اون سریال و سناریو بالا میره
درمورد شارک هم این قضیه صدق میکنه این سریال رو از همون اول با توقع بالایی شروع کردم. اجازه بدید اول بریم سراغ سناریو که واقعا حرفی برای گفتن نمیزاره.با وجودی که اعتماد کامل به نام گیل دارم ولی راستش انتظار همچین سناریو فوق العاده ای اونم در سال ۲۰۱۳ نداشتم . سناریو سریال واقعا نو و جدیدی تو زمینه انتقامی بود جدا از اون زمینه هایی از تم معمایی و جنایی پلیسی هم داشت اون با بقیه درام هایی که تو این زمینه دیدم متفاوت ترش میکرد سریال پر از ایده های نو و جدیدی بود مخصوصا 7 قسمت پایانی که هر قسمت به شکل عجیبی سوپرایز کننده بود برام بطور کلی سریال به دو فاز تقسیم میکنم و فاز اول بر میگرد به قسمت های 1 تا ۱۳ که سریال داستانی نسبتا ملو و آرامی داره که میتونه تا حدودی برای مخاطب خسته کننده باشه اما بازی فوق العاده بازیگر نقش اول و دیالوگ های جذابش هم داره تا حدودی میتونه جبران کننده تم کند سریال باشه اما در فاز دوم داستان جنایی شکل میگره و هیجان انگیز میشه مخصوصا ۳ قسمت نهایی که بشدت شوکه کننده بود برای من !

□برخلاف داستان عاشقانه و رمنس های سریال که چندان باب دل من نبود ولی سکانس های احساسی و عاطفی فوق العاده داشت بخصوص سکانس های احساسی روابط خواهر برادری که واقعا شیرین و لذت بخش بود برام .در کل بنظرم ملودرام جالبی تو زمینه جنایی _انتقامی بود با توجه به زمان ساخت خیلی عالی بود

□از تیم کارگردانی سریال هم واقعا راضی بودم با وجودی که سریال محصول 2013 بود از نظر کیفی تفاوت آنچنانی با سریال های چند سال اخیر نداشت خیلی خوش ساخت بود از نقات قوت این سریال میشه به لوکشن های جذاب و خیره کننده ، از طراحی لباس ها، گریم ها عالی مخصوصا کارکتر اصلی مرد اشاره کرد که بشدت مورد تحسین من قرار گرفت او اس تی هایی هم برای پس زمینه طراحی شده بود فوق العاده بود چه اونایی که تو سکانس های احساسی و عاطفی پخش میشد چه اونایی که تو سکانس های جنایی که هیجان سریال چندین برابرمیکرد .

□ از تیم بازیگری سریال اصلا راضی نبود راستش انتظار بیشتری از همچین کارگردان و تهیه کننده داشتم اونم وقتی برای انتخاب بازیگرای نوجوانی از همچین شباهتی استفاده میکنند انتظار بیشتری حدقل تو لاین اصلی داشتم !

# کیم نام گیل: یه بار دیگه کیم نام گیل با بازی متفاوت بهم ثابت کرد لیاقت عنوان مرد هزار چهره کیدراما داره.واقعا نمیدونم بازی بینظیر و بی نقص چطوری باید توصیف کنم اون سکوت های سنگین در عین حال تکان دهنده بود یا نگاه های عاشق ؟ بیشک چه کسی میتونست تا این حد کارکتر یی سو به این زیبایی به تصویر بکشد ؟ از بازی احساسی این بشر هرچی بگم کم گفتم اصلا قدت بازی این بشر تو کلامات نمیگنجدباید دید و بعد قضاوت کرد

# سون یه جین: اگر قبلا یه جین نشناخته بودم به قطع یقین بعد از این سریال دیگه هیچ وقت سراغ فیلم و سریال های این بشر نمیرفتم !
یه جین بازیگر با استعدادیه این استعدادش قبلا تو فیلم مذاکره کننده بهم ثابت کرده ولی واقعا نمیفهم چرا تو این سریال تا این حد ضعیف و سرد و بی احساس عمل کرد .هر چقدر سعی کردم نتوستم باهاش کنار بیام مخصوصا تو فاز دوم که خیلی بازیش نا امید کننده بود برام . اگرچه

کارکتر پردازی خوبی براش نشده بود

جدا از اون برخلاف انتظار کمیستری جذابی هم با پارتنر هاش نداشت چه نام گیل چه همسرش .و یکی از مهم ترین دلیل هایی بود که باعث شد رمنس سریال به چشم جذاب نیاد .

# ها سیوک جین: بار اولی بود که میدیدنش بازیش اصلا برام جذاب نبود کارکتر پردازش جالب خلق نشده بود رابطه زن و شوهر با یه جین اصلا برام جذاب نبود و از نقات ضعف سریال بود

# هرچند لاین اصلی بازیگری زیادی مطابق میل من نبود ولی بازیگر ها و کارکتر های هم داشتیم که خیلی جذاب بودند مثل کارگاه و خواهر یی سو .

*پایان بندی همراه با خطر اسپویل*
حقیقتا من برخلاف بقیه از پایان بندی سریال راضی بودم شاید چون بخاطر منفی گرایی از شهر بی رحم و بد گای داشتم پایان های بدتری برای خودم در نظر گرفته بودم همچین پایانی به نسبت معقولانه بود برام هرچند شوکه کننده بود ولی دور از انتظار هم نبود بلاخر وقتی قرار توصیف دیگه از دنیا بی رحم ما باشه خودی به خودی خیانت میکنه و پلیس آدم بکشه همچین چیزی دور از ذهن هم نیست . فقط اونچه که تو این سریال برام بشدت ملموس کارکتر یی سو بود که عجیب با عنوان سریال ووتوصیفی که کرده بود همخوانی داشت

♤کلام آخر
رسیدم به قسمت نهایی نقد نوبیتی هم باشه نوبت جمع بندی سریال .هر سریال درکنار نقات قوتش ضعف هایی هم داره و این سریال هم خالی از ضعف
نبود اما بزرگ ترین ضعف سریال بازیگری بخصوص بازیگر زن سریال بود که باعث شده خیلی بعضی از سکانس ها برام خسته کننده باشه و از رمنس سریال خیلی لذت نبرم اما خب ایده نو ، دیالوگ های عالی ، او اس تی جذاب، سکانس های احساسی و عاطفی ، داستان جنایی و صد البته بازی فوق العاده کیم نام گیل باعث میشد بی خیال دراپ کردنش بشم درنهایت میخوام نمره8/5 از 10بهش بدم و به طرفداران سرسخت ژانر انتقامی و طرفداران کیم نام گیل بشدت پیشنهاد میشه

bull;#نقد_و_بررسی

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

سریال ,های ,هم ,کننده ,یه ,تو ,نام گیل ,این سریال ,یی سو ,یه جین ,فوق العاده

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

elec2020 ثریا فیلم دانلود آهنگ جدید با لینک مستقیم kaviroplus onlinetabliq عکس های جدید بازیگران و هنرمندان دانلود کتاب fortravl جغرافیای ایران زمین irangeography englishlearning