عنوان فارسی : کی 2 | کی تو

عنوان انگلیسی : K2 | The K2

عنوان کره ای : 더 케이투

اطلاعات کامل :WikiPedia

ژانر : اکشن | درام | عاشقانه | هیجانی

کیفیت :480p|540p|720p|720p x265

حجم :200|300|200|150

شبکه پخش کننده : tvN

روز های پخش : جمعه و شنبه

تعداد قسمت ها : 16

بازیگران : Ji Chang Wook | Im Yoon Ah | Song Yoon Ah | Jo Sung Ha

این سریال جایگزین سریالسن جوانی Age of Youth 2016میباشد

خلاصه داستان

کیم جه-ها یک سرباز سابق است که میتوان او را استخدام کرد , همچنین او را بنام کی ۲ نیز میشناسند . او بعنوان بادیگارد چویی یوجین انتخاب میشود. چویی یوجین همسر نامزد انتخابات ریاست جمهوری چو سئونگ ها هست و دختر خاندان چائبول است. درحالیکه کو آن-نا دختر مخفی امید انتخابات ریاست جمهوری است, او یک دختر منزوی است .

#نقد_و_بررسی

معرفی اولیه .

خب نوبتی هم باشه نوبت نقد و بررسی یکی خفن تر ها و محبوب ترین سریال های کیدراما یعنی the k2 امیدوارم این نقد مون هم مورد رضایت شما عزیزان باشه

سریال اکشن _ی the k 2 یکی دیگر از محبوب ترین درام های ۲۰۱۶ بوده که در آن ستارگانی چون جی چانگ ووک ، ایم یونا و سونگ یون آه در آن حضور دارند

خلاصه داستان .

کیم جی ها یک سرباز مزدور سابق برای PMC استو سنگ سیاه. در حالی که در عراق است ، وی به قتل عاشق خود رانیا ، یک غیرنظامی ، متهم می شود. در نتیجه فرار می کند و فراری می شود. او به کره جنوبی باز می گردد و به طور اتفاقی ، به عنوان محافظ چوی یو جین ، صاحب شرکت امنیت JSS و همسر نامزد ریاست جمهوری ، جانگ سی جون به کار می رود. او این شغل را در ازای منابع مورد نیاز خود می پذیرد تا انتقام خود را از كاندیدای ریاست جمهوری دیگر ، پارك كوان سو ، كه قبلاً دستور قتل عاشق خود را صادر كرده بود ، بپذیرد. در همین حال ، جی ها به محافظت از Go An-na ، دختر مخفی جانگ سی جون ، که زندگی او همیشه به دلیل یو جین ، نامادری او تهدید می شود ، اختصاص یافته است. آنا ، که در تمام زندگی خود مجذوب و تنها شده است ، به جی هه اعتماد می کند ، که نگرانی خود را نشان می دهد و به هر قیمتی از او محافظت می کند. آنها به آرامی عاشق یکدیگر می شوند ،

سناریو

به طور کلی میتونم بگم سناریو نسبتا خوبی و پر کششی داشت ولی خالی از ضعف نبود و ایراد های کوچیک و بزرگی زیادی به چشم می اومد ولی به طور کلی سیر نسبتا صعودی خوبی داشته و رفته رفته شخصا برای من جذاب تر و بهتر میشد بطوری که نیم دوم به مراتب برای من بهتر و جذاب تر از نیمه اولش بود. میشه گفت کی ۲ در واقع یه سریال اکشن تی رمانتیک که رگ و ریشه هایی از تم انتقام هم داره ولی بطور عمده روی دو ژانر اکشن و ت می چرخه.

.ی .

اصولا علاقه به ژانر ی ندارم و به ندرت سراغشون میرم میون سریال های ی که دیدم ت های آمیخته به فاجعه انسانی مشابه انچه که در شکارچی شهر و بی خانمان دیدم بیشتر از ت های ریاست جمهوری دوست داشتم و در نگاه اول زیاد از تم ی این سریال خوشم نیومد و بشدت برام خسته کننده بود اما رفته رفته با آشنا شدن با کارکتر های قدرتمند ی به ت این سریال هم علاقه مند شدم و جوری برام لذت بخش بود که حالا باید به عنوان نقات قوت سریال ازش یاد کنم [ نقطه قوت]

بنظرم اونچه که باعث شده بود سریال تا این حد برام رئال و واقعگرانه بشه ت های جذاب و پیچیده این سریال برای انتخابات ریاست جمهوری بود که گاهی وقت فکر میکردم که انگار از روی ت های کشور ما الگو گرفتن و این سریال ساختن . کارکتر هایی که برای این بُعد سریال درنظر گرفته بود هم به قدری بازیشون عالیه بود که من شیفته تک تک شون شدم
این نکته رو هم اضافه کنم که تم ت به مراتب کم تر و روان تر از دو سریال که در بالا تر اشاره شده

اکشن_ هیجانی

سریال با روند اکشن نسبتا خوب و قوی شروع شد و دررهمون قسمت های اول بد جور ژانر اکشن چشم گیر بود ولی متاسفانه خیلی این روند ادامه نداره از قسمت ۴_۵به بعد روند اکشن تغییر میکنه و دیگه مثل قبل برای من خودنمایی نمی کرد.هرچند در قسمت های پایانی( 11) اکشن سریال دوباره جون میگرده و هیجان سریال بر میگرد ولی بازم بالا و جذابیت و قدرت اولیه برام نمیرسه [ از نقات ضعف]
اما در مورد کیفیت اکشن انشالله در قسمت کارگردانی صحبت خواهم کرد

رمانتیک .
یکی دیگه از ضعف های چشم گیری که تو این سریال بد جور خودنمایی میکرد رمنس سریال بود برام . شخصا بنظرم فیلمنامه پتانسیل اینو داشت که رمنس های بیشتر و جذاب تری میون زوج اصلی به نمایش بذاره [ بر خلاف شکارچی شهر و بی خانمان که جو ت و انتقام اصلا جا برای رمنس نداشت ] اما خب متاسفانه نویسنده کم کاری کرده بود شاهده عاشقانه ضعیفی میون زوج اصلی بودیم !

عشق کی ۲ به انا یکی دیگر از بی منطق ترین عاشقانه هایی بود که تو کیدراما دیدم و اصلا هیچ جوره برام قابل هظم نبود ! کی ۲ سربازی فراری که هیچ نام و نشانی نداره و به قصد انتقام وارد این خانواده شده و حالا قرار بادیگارد تنها دختر این خانواده باشه به عنوان کسی که قبلا در درناک ترین حالت ممکن عشقش از دست داده و همچنان بعد از مدت ها نتوسته فراموش کنه اینه به این سرعت عاشق دختری دیگه بشه برام قابل هظم نبود [ نقات ضعف ]

اما از اون طرف عشق پاک انا به کی ۲ خیلی برام جذاب ملموس بود دخترک تنها و بی کسی که حتی اجازه نداره در تنهایی و بی کسی بمیره و از این دنیا خلاص بشه حالا تحت تاثیر محبت های کی ۲ قرار گرفته و با چند چیز کوچیک یک دل نه صد دل عاشقش بشه [ نقطه قوت ]

جدا از سکانس های رمنس و عاشقانه باید به رابطه جذاب و خاص کی ۲ و چویی یوجین هم اشاره کنم که

به مراتب جذاب تر از هر گونه رمنس تو کیدراما بود برامرابطه که واقعا نمیدونم اسمش چی باید بذارم ! نکته جالب تر اینکه این حس حمایتی دو طرفه بود و هردو طرف سعی میکردن تو سخت ترین شرایط مستقیم و غیر مستقیم یک دیگه حمایت کنند و همین از دیگر جذابیت های این درام اکشن ی بود برام .[ نقطه قوت]
کارکتر پردازی.
در رابطه با کارکتر پردازی باید بگم خیلی قوی عمل کرده بودند ولی درست مشابه سناریو خالی از ضعف نبود شخصا کارکتر پردازی شخصیت های فرعی برام ملموس تر و جذاب تر بود !

کیم جه ها : مقلب به k2 گذشته سخت و تاریکی داشته و در حال حاظر سربازفراری هویت و نام نشون نداره ظاهرا در گذشته عاشق یه دختر عربی میشه که اونم به بدترین شکل ممکن کشته میشه .و کیم جه ها تصمیم میگره به هر قیمتی شده انتقام شو بگیر به همین منظور تصمیم میگره به عنوان بادیگارد وارد خانواده چویی بشه و به واسطه اونا انتقام شو بگیر.
راستش در نگاه اول انتظار داشتم کارکتر کی ۲ مشابه کارکتر شکارچی شهر باشه .مغرور، سرد، خشن ! کسی که جز انتقام هدف دیگه نداره و برای رسیدن بهش هر کاری میکنه . اما متاسفانه اونحوری که تصور میکردم نبود . راستش انتظار نداشتم از مردی که حالا بخاطر یه عشق وارد انتقام شده انقدر زود جدیت از دست بده و عاشق دختر مشابه انا بشه برای همین خیلی برام ملموس نبود
[ تصور ایده ال من همون دو قسمت اول ]

انا : کارکتر پاک و معصوم که رنگ خوبی تو این دنیا ندیده . از دار دنیا یه مادر داشته که اونم تو ۸ سالگی به دردناک ترین حالت ممکن از دستش میده و از همون موقع دنیا تار و تاریک تر میشه و گیر نامادری بد جنسی چون چویی یوجین میشه . کلا این بچه رنگ خوبی تو زندگیش نمیبینه و همیشه از لطف پدر و مهر مادر محرومهمین باعث میشه شخصیت جامع گریز و تنهایی بشه در کنار اختلال های عصبی که از بچگی رنج میبرده

کلا کارکتر ترحم برانگیزی بود و بنظرم یونا خیلی خوب معصومیت و پاکی این بچه به نمایش گذاشت حتی عشقش به کی 2 برام ملموس بود اما این کارکتر خالی از ضعف و ایراد نبود .
❌اسپویل ❌
شخصا انسانی بشدت درونگرا و جامع گریزی هستم پس بهتر از هر کس دیگه میتونم کارکتر انا درک کنم و بهش حق بدم همچین زندگی داشته باشه و دست به خودکشی با بستنی توت فرنگی بده !
اما حقیقتا نمیتونم درک کنم شخصیت که تا این حد جامع گریز چطور حاظر شد تنهایی از خونه بیرون بزنه و به کلیسا بره شعر بخونه و.یا حتی حاظر بشه در جمعی سخنرانی کنه و اجازه مصاحبه کردن بده .حتی اعتماد به شخصیت مثل دایی اش واقعا برام قابل لمس نبود برام.حالا دلایلی مثل قوی تریت دارو ها و حتی عشق و عاشق بعید میدونم به این سرعت عمل کنند ! در کل بنظرم کارکتر بحث برانگیزی بود طی این مدت خیلی در مودش فکر کردم و هیچ جور نتوستم خیلی از رفتار هاشو درک کنم [ نقطه ضعف]
❌پایان اسپویل ❌
اما برخلاف زوج اصلی زوج فرعی و کارکتر های فرعی بشدت قوی تر ظاهر شدن و تقریبا سعی میکردن ضعف های اونارو پوشش بدن

چویی یوجین : از اون کارکتر های تحسین برانگیز کیدراماست که همه جوره با پوست و گوشت درکش میکردم و واقعا عاشق کارکترش شدم . چویی جین در واقع نا مادری انا بود و شاید در حقش خیلی ظلم کرده بود و هیچ وقت مهر مادرانه اش براش نذاشته بود ولی خودش فقط یک زخم خورده بود که در این دنیا رنگ مهر و محبت ندیده .
❌اسپویل ❌
از همون اول حسی خاصی به این کارکتر داشتم و فکر میکردم کارکتری درد کشیده مثل انا داره تا اینکه فهمیدم بله ایشونم تو بچگی مادرشو از دست داده و از مهر پدری بهش نرسیده اما حقیقتا زندگی سخت تر از انا داشته .اگر تو زندگی انا فقط یه پدر عوضی داشته یوجین علاوه بر پدر برادر و شوهرش عوضی بودند اما با وجود همه اینها بدونم داشتن شخص مثل کی ۲ در برابر سختی هاش ایستادگی کرده و حالا جز قدرتمند ترین ن تمدار کشورش!
کارکتر یوجین همه جوره برام تحسین برانگیز و خاص بود و باعث میشد بیشتر جذب سریال بشم علاقه یوجین به کلود ناین و اون اینه واقعا برام قابل لمس بود .در واقع بنظرم اینه [ که بعدا عامل مرگ و نابودی اش شد ] نماد از خود چویی یوجین و موفقیت های یوجین بود هنوزم تک تک سکانس های ۱۵ و ۱۶ یادمه و بنظرم عجیب تامل برانگیز بود !

در کنار اینکه زن قدرتمندی و تونسته به تنهایی به خواسته هاش برسه ولی بشدت باهوش و زیرک و البته تمدار ! با اون همه کینه و نفرت که از شوهرش داره و میدونه چه جور آدم عوضیه ولی بازم هواشو داره و نمیزاره زمین بخوره . عشق و حسادتش برام ملموس بود سکانس دردناکی که بالا سر مادر انا بهش میگه متاسفم ولی عشق چیز اشتراکی نیست این کارکتر برام رئال تر و خاص تر میکنهدر وصف این کارکتر واقعا نمیدونم چی بگم در کل اگر بیشتر از انا بیشتر درد نکشیده باشه کم تر هم قطعا نخواهد بود [ قوی ترین نقطه قوت ]

❌پایان اسپویل ❌

پدر انا : یک عوضی به تمام معنا ! پدر انا و شوهر یوجین ولی نه پدر خوبی برای انا و نه همسر خوبی برای یوجین ! ظاهرا جز نامزد انتخابات ریاست جمهوری هست .مردی زیرک و حقه باز ک البته هوس باز . هرچقدر با کارکتر چویی یوجین همزاد پنداری میکردم از این کارکتر متنفر تر بودم و اصلا نتونستم درکش کنم بشدت مکار و حقه باز بودنش و البته تمدار بودنش تحسین میکنم خیلی عالی نقش یه آدم الکی مثلا درستکار برای مردم بازی میکرد و رای مثبت جمع میکرد ! [ نقطه قوت]

در مورد کارکتر برادر چویی یوجین، بقیه تمدار ها میشه گفت مشابه پدر آنا منتهی یکی از دیگر بدتر و حقه باز تر و خب این نشون داده بازی فوق العاده بازیگران قطعا

.پایان بندی
از پایان بندی این سریال مثل خیلی دیگه از سریال های کیدراما واقعا راضی نبود با اون همه آه و ناله که سر قسمت ۱۵ و ۱۶ کردم انتظار اینگونه آرمانی تموم شدن نداشتم.به جرئت میتونم بگم سریال تا همین ۳۰ دقیقه پایانی عالی پیشروفته بود اما ۳۰ دقیقه آخر واقعا نا امیدم کرد نابود شون همه کارکتر های سیاه و پیروزی کارکتر های خوب !
راستش درست که منتظر موفقیت کارکتر های سیاه نبودم ولی راضی به مرگ و خودکشی شون نبودم و بنظرم خیلی اغراق آمیز بود حتی کنار کشیدن انا از اونچه که حقش بود هم زیادی ملموس نبود ! [ تا سکانس انفجار واقعا راضی بودم صحنه خودکشی و قتل اون تمدار ها غیر قابل درک بود ]

تیم کارگردانی
و اما تیم کارگردانی.در رابطه با تیم کارگردانی سریال هرچی بگم کم گفتم که واقعا سنگ تموم گذاشتند ! از انتخاب تیم بازیگری بگیر تا انتخاب لوکیشن ، نور پردازی ، طراحی سکانس اکشن و جلوه ویژه همه و همه عالی طراحی شده بود و به نمایش گذاشته بود مخصوصا جلوه ویژه مخصوص به سکانس های اکشن !
جدا از بازی فوق العاده ووکی تو زمینه اکشن اعتراف میکنم از طراحی اون سکانس ها و نحو فیلمبرداری و انتخاب او اس تی هاش خیلی خیلی لذت بردم!

در کل بنظرم کی ۲ همه فاکتور های لازم برای یه سریال اکشن حرفه ای داشت و در بهترین شکل ممکن ساخته شده بود . تیم کارگردانی به قدری قوی عمل کرده بود میتونست شاید بیشتر ضعف های سناریو یا بازی های ضعیف تا حدود زیادی پوشش بده و عنوان خوش ساخت ترین سریال اکشن از نظر من از آن خودش کنه . ! شخصا از تیم کارگردانی این سریال خیلی لذت برم تو همه زمینه ها واقعا عالی بود حتی او سکانس های اکشن هم خیلی طبیعی و به دور از اعراق طراحی شده بود و بنظرم از نظر کیفی با سریال مشابه بیخانمان در سال ۲۰۱۹ برابر میکنه هرچند من کی ۲ بیشتر دوست داشتم

.تیم بازیگری .
از تیم بازیگری واقعا راضی بودم همگی خیلی خوب ظاهر شدند بازی های خیلی حرفه و تاثیر گذار کم نداشتیم و همگی عالی بودند

جی چانگ ووک: بنظرم یکی از با استعداد ترین بازیگر مرد جوان کیدراماست که خیلی خوب میتونه از عهده هر نقشی بر بیاد میخواد بادیگارد k2باشه یا کارگران ما حتی دهیون خوش قلب ! اما میمون همه کارکتر هاش بنظرم خاص ترینش کارکتر هیلر بود برام انگار ووکی اونجا همه کارکتر هایی که بازی کرده برام به نمایش گذاشت( یه جورایی حکم بکش و خلاصم کن جی سانگ کارکترش )!
بازی اینجاش هم واقعا عالی و بی نقص بود فکر نمیکنم مهارت در سکانس های رزمی و اکشن نیازی به توصیف داشته باشه واقعا عالی بود و بنظرم سنگ تموم گذاشت اما اونچه که بیشتر منو تحت تاثیر قرار داد بازی این بشر تو سکانس های احساسی و عاطفی بود که منو سخت تحت تاثیر قرار داد قسمت ۱۱ و ۱۵ و ۱۶

ایم یونا : خب حقبقتا این سریال اولین سریال بود که ازش دیدم و از اونجایی که خیلی در مودش بازیش انتقاد های منفی شنیده بودم دیدن سریال به تاخیر مینداختم اما حقیقتا از بازیش راضی بودم نمیگم خیلی از هر گونه ضعف و خطا بود ولی بنظرم بازی راضی کننده داشت و بنظر خیلی خوب پاکی رو معصومیت انا به نمایش گذاشت ( بیبی فیس )

سونگ یون اه : از بازی فوق العاده این بشر و شیمی عجیب با ووکی هرچی بگم کم گفتم! واقعا عالی بود و بنظرم خیلی خوب تونست کارکتر خاکستری چویی یوجین به نمایش بذاره . خیلی خوب میشه از چشم های این بشر معانی عشق ، حسادت ، نفرت ودرک کرد .

سایر بازیگران واقعا عالی بود هرچند بیشتر شون کا کار های ی و خاکستری داشتند
جمع بندی

سناریو : نسبیتا خوب
کارگردانی : فوق العاده عالی
بازیگران خیلی خوب
مفهوم: فوق العاده عالی

کلام آخر

در کل بنظرم سریال خوش ساختی بود اصلا از دیدنش پشیمون نیستم هرچند ۸ قسمت اولش به سختی میدیم و ۸ قسمت دوم به قدری عالی بود که نظر من ۱۸۰ درجه عوض کرد جودی که کی ۲ همتراز هیلر دوسش دارم ! در کل بنظرم اگر دنبال یه سریال اکشن حرفه ای در فضای رئال و ی هستید قطعا کی ۲ بهترین گزینه برای شماست!

#نقد_و_بررسی
#the_k_2

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

های ,سریال ,کارکتر ,خیلی ,، ,برام ,کی ۲ ,این سریال ,بود و ,و به ,چویی یوجین ,انتخابات ریاست جمهوری ,نامزد انتخابات ریاست

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

بست موزیک انرژی پلاس برای همه افرادی که بی حالن یا حوصله ندارن... مونارک alitala فروشگاه محصولات کشاورزی تخفیف ویژه سایتی برای همه دکتر هو سایت تخصصی موبایل