سریال Mr. Queen 2020
با بازی شین هه سان
اثری از کارگردان سریال هوارانگ

نام ها: آقای ملکه - ملکه آهنی - ملکه بی احساس
محصول: 2020 کره جنوبی از شبکه tvN
ژانر: عاشقانه | تاریخی | کمدی | درام | فانتزی
تاریخ پخش: 22 آذر 1399 - Dec 12, 2020
قسمت ها: 20
روزهای پخش: شنبه و یکشنبه ها
مدت زمان: 70 دقیقه
وضعیت: در حال پخش جایگزین استارت آپ
بازیگران:
Shin Hye Sun - Kim Jung Hyun

خلاصه داستان: جانگ بونگ هوان ، مردیست که به عنوان سرآشپز در کاخ آبی رییس جمهور کار میکند ، اما زندگی او وقتی دگرگون میشود که با هویت زنی به نام کیم سو یونگ (Shin Hye-Sun) در دوران چوسان از خواب بیدار میشود ، او تمام تلاشش را میکند به زندگی واقعی خود برگردد اما موفق نمیشود و دست سرنوشت باعث میشود که او ملکه شاه فعلی چوسان یعنی چئول جونگ (Kim Jung-Hyun) شود و این درحالیست که شاه باطن قوی و قدرتمند خود را پشت چهره آرام و بی خیالش مخفی کرده است و خود فرد دیگری را دوست دارد و از این ماجرا باخبر نیست که توطئه های فراوانی برای به قتل رساندن او درحال شکل گیریست تا اینکه.

نقد نهایی سریال آقای ملکه

آقای ملکه با همه نقات قوت و ضعف بالاخره به پایان رسید و حالا نوبت نقد و بررسی نهایی سریاله.

این سریال از اون دست از سریال هایی بود که واقعا قصد دیدنش نداشتم و بی گدار به آب زدم و با توقع خیلی خیلی پایین شروع کردم اما باید اعتراف کنم برخلاف تصورم انقدر دو قسمت اول خیلی خوب و تمیز کار شده بود و سطح انتظار بالا برد .
طولی نکشید که بعد از گذشتن دو سه قسمت احساس کردم دیگه اون جذابیت اولیه برام نداره و سریال در جا دراپ کردم و دیگه سراغش هم نرفتم اما امان از اسپویل های وسوسه کننده فضای مجازی و بازی چشمگیر شین هه سان دیگه نتوستم جلو کنجکاوی خودم بگیرم و تصمیم گرفتم بخاطر شین هه سان شده یه فرصت دیگه به سریال بدم و بعد از دو سه هفته دوباره سریال شروع کردم و بشدت خوش حالم که دراپ نکردم و ادامه دادم

آقای ملکه صرفا یه سریال مدرن مطلق یا تاریخی مطلق نیست بلکه ترکیب متفاوتی از هردو این اینها یعنی سفر زمانه اما نه یه سفر زمان معمولی که مشابه اش چندین بار قبلا دیدم
اینبار قرار روح یک مرد به گذشته سفر کنه و در بدن ملکه چوسان ظاهر بشه . ایده بسی نو که کمتر در کیدراما دیده شده و انصافا خیلی خوب و تمیز بود
و اشین هه سان تونسته این نقش در این سریال به تصویر کشیده بکشه

نقد امروز تا حدودی با سایر نقد و بررسی که تا به امروز نوشتم متفاوت خواهد بود اینبار قرار سریال از دو بعد کمدی رمانتیک و بعد تاریخی نقد کنیم پس با ما همراه باشید

بعد کمدی رمانتیک:
قبل از هرچیز لازم که بگم جنس کمدی این سریال خیلی خاص و ممکنه هر کسی با این سبک کمدی کنار نیاد و براش چندان جالب نباشه اما بشخصه علیرغم اینکه خیلی تو ژانر کمدی سخت پسندم و شوخی و جنسی و +۱۸ چندان باب میل نیست خوشبختانه با این سریال مشکل چندانی نداشت و بشدت از دیدنش لذت بردم حتی بنظرم چند قسمت اول کمدیش خیلی جذاب تر از بقیه قسمت هاش بود
سناریو سریال تو زمینه کمدی واقعا عالی کار شده بود به طوری که از همون اول تا قسمت های پایانی سریال یک لحظه طنز و کمدی شو از دست نداد و همچنان مخاطب به سمت خودش میکشید بازیگران کمدین های سریال هم حرفی برای گفتن نمیذارن .
اگرچه بیش تر بار کمدی این سریال روی دوش شین هه سان بود ولی خب از بازی خوب کارکتر های چون بانو چویی ، سر آشپز ، شاه و تو زمینه کمدی نمیشه قافل شد و بنظرم همه تو این زمینه عالی بودند

اما در رابطه با بُعد رمانتیک مهم ترین اصل بشخصه برای من کمستری زوجین! تجربه ها نشون میده حتی کلیشه ای ترین سریال های هم با داشتن یه کمستری فوق العاده تونسته نظر منو به خودش جلب کنه ( نمونه بارزش منشی کیم چشه و مشکلی نیست خوب نباشی ) خوشبختانه اینجا هم شاهده کمستری فوق العاده کشنده ای بین شاه و ملکه بودیم

در نگاه اول چون شناختی از بازیگر شاه نداشتم و اولین بار بود تو یه سریال میدیدمش حس مثبت چندانی بهش نداشتم و کمستری چندانی بین شاه و ملکه حس نمی شد ولی رفته رفته( از ۸ به بعد ) با قوی شدن تم رمانتیک کمستری شون رفته رفته برام جذاب و جذاب تر شد
عاشقانه شاه و ملکه و عشق شون هم بیشک یکی از دلچسب ترین داستان هایی بود که دیدم بدور از عشق در نگاه اول و عشق اجباری

❌اسپویل ❌
بشخصه جا داره از کارکتر پردازی فوق العاده شاه و ملکه و بازی فوق العاده هردو بازیگر مورد تحسین و تمجید قرار بدم که چقدر عالی تونستند این عشق به این قشنگی به تصویر بکشند

سویونگ واقعی که دختر یکی از اشراف زاده های قدرتمند بوده که به واسطه پدرش قرار به زودی ملکه چوسان بشه .
از نظر شرایط روحی و عاطفی دختر مهربون و آرامیه اما بشدت سست اراده و ضعیفه .عاشق شاه ولی میدونه شاه علاقه چندانی بهش نداره و اون نادیده اش میگره از طرفی با ملکه شدنش مجبور از پسر عموش که همیشه پشت و پناه بوده فاصله بگیره و بیشتر احساس تنهایی میکنه فشار های مختلف و درد و رنج تنهایی اون آسیب پذیر و نا امید تر میکنه تا اینکه ترجیح میده دست به خودکشی بزنه تا بمونه و در برابر مشکلات مقاومت کنه

اما مستر کویین قصه ما یه آدم مستقل و به قول معروف از هفت دولت آزاد که هر کاری که دوست داشته باشه میکنه و هیچ کس و هیچ چیز هم نمیتونه جلشو بگیر با همین شخصیت متفاوت و منحصر به فردش سعی میکنه ملکه اعظم رفته رفته رام خودش کنه و شاه که یه روز ازش متنفر بوده شیفته خودش کنه تغییرات شخصیتی که در طول سریال برای دو کارکتر اصلی اتفاق افتاد به قدری منطقی و آرام بود که واقعا جای تحسین داره
داستان عشقی این زوج هم بشخصه خیلی منطقی و آرام و پیوسته جلو رفت و هیچ حرکت غیر معقولانه نداشت

بطور کلی بعد کمدی رمانتیک سریال خیلی خوب کار شده بود واقعا لذت بردم از دیدنش

بعد تاریخی :
قبل هم گفته بودم این سریال به چشم یه سریال تاریخی خوب مثل مستر سان شان یا ملکه هفت روزه نمیبنم و صرفا بخاطر داستان کمدیش قصد دارم بیینم در نتیجه انتظار چندان بالایی هم از این سریال نداشتم .

اول از همه باید بگم سریال کم و بیش بیشنه تاریخی داره و کلیات اصلی داستان از تاریخ منشاء گرفته ولی خب مثل هر سریال تاریخی دیگه تفاوت های کوچیک و بزرگ با اصل خود تاریخ داره .
اما خود سریال جنبه تاریخی قوی و کار شده درست و حسابی نداره و بیشتر به طنز و شوخی گرفته شده است کم و بیش با کلیشه ها اعصاب خورد کن تاریخی هم روبه رو میشد که میتونه برای یه عده جالب و سرگرم کننده باشه و برای بعضی خسته کننده به عنوان مثال باز هم جنگ قدرت و جنگ ن در بار مسائل مثل فقر و بد بختی قدرتمندی وزیر وزار و .بطور کلی میشه گفت داستان تاریخی منو تا حدودی یاد " افسانه خورشید و ماه " انداخت . البته لازم به ذکر بگم از اونجایی که چاشنی کمدی داره تا حدودی سرگرم کننده و خیلی اعصاب خورد کن نیست.

نگران ژانر ی اش نباشید اونقدر ها زیاد نیست و اگر شما مثل من علاقه چندانی ندارید میتونید جلو بزنید اصلا به داستان اصلی صدمه نمیزنه.
+این نکته اضافه کنم شخصا علیرغم علاقه شدید به سریال های تاریخی چندان علاقه به ت های درباری شون ندارم و اغلب جلو میزنم تنها سریال تاریخی که ت برام جذاب بود ملکه هفت روزه بود که اونم بخاطر رو گل لی دونگ گان عزیز بود وگرنه کلا ت برام خسته کننده

بطور کلی بعد تاریخی سریال خیلی توجه منو به خودش جلب نکرده اما دوتا نکته مهم که لازم بگم اینکه : سریال روی بعد زن محوری در دوران چوسان و دلایل عمده که باعث تضعیف دوران چوسان شد خیلی خوب به تصویر کشید

اسپویل

سریال به خوبی نشون میده شخصیت های قدرت طلبی چون ملکه اعظم و ملکه بیوه برای اینکه همچنان قدرت در دست داشته باشند سراغ شاهزادگانی که بی سواد و ضعیف هستند میرفتند تا همچنان خودشون همچنان قدرت به دست بگیرن .که در اواخر سریال به خوبی این موضوع نشون داد ( بر اساس گفته ها ساناز جون )

نکته بعدی شخصیت برتر و متفاوت ملکه در اون دوران چوسان بود که خب تاکیید بر زن محور بودن سریال میکرد ملکه که ترسی از کسی نداره و هر کار دوست داشته باشه میکنهنه تنها زیر سلطه کسی نمیره که دیگران زیر سلطه خودش میکنه مثلا ملکه از مهارت در آشپزی سعی میکنه توجه دیگران مخصوصا راس قدرت یعنی ملکه اعظم تو مشت بگیره و .

در رابطه با کارکتر پردازی بنظرم کارکتر ملکه واقعا عالی و بی نقص کار شده بود در کنارش شاه هم قابل قبول بود اما در مورد بقیه کارکتر ها چندان نظر مثبت ندارم .اینجوری بگم کلا کارکتر های سریال دو دسته بودند سیاه و سفید و هیچ دلیل قانع کننده برای شون آورده نشده بود

کارگردانی سریال هم عالی بود و بشدت نظر منو به خودش جلب کرده بود انتخاب لوکیشن های جذاب در طبیعت و خارج کردن فضا از محیط بسته قصر ، استفاده از تم آشپزی و غذا های رنگی رنگی ، به کار گیری ترکیب رنگی های عالی برای طراحی لباس های دوران چوسان ( بشدت عاشق طراحی لباس دوران چوسانم) استفاده از او اس تی های جالب و متناسب با کمدی و طنز داستان همه همه بر جذابیت های سریال افزوده بود و بشدت مورد تحسین من قرار گرفت

در رابطه با بازی بازیگرا هم میشه گفت اکثر بازیگرا بازی متوسط روبه خوب داشتند ولی بازی شین هه سان و کیم هیون جون واقعا درخشان بود که در ادامه بیش تر در موردشون صحبت خواهم کرد

شین هه سان : حقیقتا نمیتونم بگم اینجا بهترین بازی شین هه سان بود چرا که او واقعا در این سه درام که به تازگی ازش دیدم یعنی آخرین ماموریت فرشته عشق ، آوای مرگ و مستر کویین به متفاوت ترین شکل ممکن تونست توجه منو به خودش جلب کنه و بهترین بازیشو به تصویر بکشه . اما بیشک در این سریال تونست توانایی شو به عنوان یک کمدین زن به بهترین شکل ممکن به رخ بکشه و ثابت کنه یکی از با استعداد ترین بازیگران زن کیدراماست.
من بشخصه بعد از درام آوای مرگ فن این بازیگر شدم و اخیرا در کنار این سریال ،سریال آخرین ماموریت فرشته عشق هم دیدم و توانایی بشدت در بازیگری ستایش میکنم .
جدا از مهارت فوق العاده اش در کمدی این سریال که همه شیفته خودش کرده بنظرم اون حتی در به تصویر گذاشتن دو شخصیت متفاوت هم بسیار تواناست و هم در این سریال و هم در آخرین ماموریت فرشته عشق به خوبی این بهمون نشون داده .کمستری کشنده اش حرفی برای گفتن نمیداره در کل بازیگر فوق العاده ای امیدوارم در درام های بیش تری ازش بیینم

کیم هیون جون: جالبه که خودم خبر نداشتم قبلا ازش یه درام کوتاه قسمت به اسم " تپه یخی " دیده بودم .اما با این حال بنظرم بازیگر خوب و با استعدادی و تونست در این سریال مشابه شین هه سان توجه منو به خودش جلب کنه ولی خب هنوز جا داره پخته تر بشه .

❌اسپویل نهایی ❌

میشه گفت تقریبا هپی اند و منطقی!!
راستش با وجودی که سریال تا پایان قسمت ۱۸ برام لذت بخش بود و کمدیشو حفظ کرده بود ولی بنظرم ای کاش 16 قسمتی جمعش میکردند .
بشخصه دو قسمت آخر خیلی برام جذاب نبود ولی بطور کلی میتونم بگم منطقی ترین پایان بور که براش میشد در نظر گرفت و تقریبا همه سوالات ذهن مخاطب جواب داد .

استدلال شخصی در رابطه با پایان سریال :

اگرچه نتوستم رابطه منطقی با روح سر آشپز و جسم ملکه پیدا کنم ولی بنظر میرسه در ابتدا روح سر آشپز بطور کلی وارد بدن ملکه میشه و روح سویونگ کاملا از جسم خارج در قسمت که ملکه در کما رفت و برگشت دو روح در یک بدن بودند که بسته به شرایط قدرت نمایی میکردند
در واقع روح سد آشپز به سویانگ روحیه قدرت طلبی برای رسیدن به اهداف شو داد پس منطقی بود با خارج شدن روح سر آشپز شاه و ملکه همچنان بهم علاقه داشته باشند چون در واقع عشق اصلی ببین این دوتا شکل گرفته بود ( اگر دقت کرده باشید روند عاشقانه بعد از بهوش اومدن ملکه شروع شد )

در نهایت باید بگم دیدن همچین سریالی به شرایط روحی تون بستگی داره من ژانر مورد علاقه ام کمدی نیست ولی خب خیلی از دیدن این سریال لذت بردم سکانس های فان و جذاب خیلی خوب داشت منتهی بر خلاف بقیه من نیمه اول به دوم ترجیح میدم
در نهایت امتیاز 7 از 10بهش میدم و به عزیزانی که دنبال یه سریال کمدی خوبی هستند حتما پیشنهاد میکنم

برای اطلاع از آخرین آپدیت نقد وبررسی سریالها در کانال تلگرام نقد کره عضو شوید

کانال تلگرام( کلیک کنید)

برای دیدن ویدیوی سریال های منتخب پیچ اینستای نقد کره رو فالو کنید.

پیچ اینستا (کلیک کنید)

نقد و بررسی سریال کره ای تو فوق العاده ای _ تو خارق العاده ای از رز عزیز |Extraordinary You

نقد و بررسی سریال کره ای زندگی خصوصی او از نیلوفر عزیز | Her Private Life

نقد و بررسی سریال کره ای تاریخ آسادال_آتدال |Arthdal Chronicles

نقد و بررسی سریال ترکی پرنده سحر خیز از یاس عزیز | Erkenci kuş

نقد و بررسی سریال کره ای وقتی شیطان تو را می خواند از رز عزیز|When The Devil Calls

نقد و بررسی سریال کره ای مهمان از شیده ی عزیز |The Guest

نقد و بررسی سریال کره ای عشق انقلابی از مون شاین| Revolutionary Love

سریال ,ملکه ,های ,هم ,کمدی ,خیلی ,این سریال ,هه سان ,شین هه ,فوق العاده ,و ملکه ,آخرین ماموریت فرشته

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

nakhletsabz تریبون آزاد فیلم فجری ها lovemaa لیمو دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. دانلود برای شما son of man معرفی کالا فروشگاهی بازیگری را یاد بگیرید مطالب اینترنتی مطالب جالب